Elektronika modelarska

Jednym z popularnych kanałów płatności ze względu na swoja szybkość przesyłu informacji jest Paypal. Często osoby, którym zależy na szybkiej wysyłce wybierają ten sposób płatności po to aby przesyłka mogła być wysłana jeszcze tego samego dnia. Wadą Paypala jest 3% prowizja. Wynika ona z tego że przekazując pieniądze wypłacają kwotę pomniejszoną o 2,9% + 0,8zł.

Głębsza analiza pokazuje że te pieniądze są w pewnej części przeznaczone na transfer pieniędzy a pozostała część jest przeznaczona na finansowanie ubezpieczenia transakcji. Jeżeli kupujemy w ryzykownym dla nas miejscu to ubezpieczenie może być potrzebne, ale mamy zaufanie do sprzedawcy to po co płacić?

 

Mam propozycję zaoszczędzenia tych 3% dla osób które mnie znają i darzą zaufaniem. Polega to na wysłaniu pieniędzy bez ubezpieczania transakcji. Po wybraniu płatności Paypal w sklepie zostajemy przekierowani na stronę logowania do systemu. Nie logujemy się, ponieważ domyślnie wszystkie transakcje ze sklepu są ubezpieczone i obarczone prowizją. Otwieramy nowe okno i logujemy się na stronę Paypala.  Z menu głównego wybrać "Wyślij pieniądze" i w formularzy wybranie opcji "wysyłam pieniądze rodzinie lub znajomym" tak jak na poniższym obrazku. Na kolejnej stronie warto w komentarzu dopisać numer zamówienia, aby łatwiej mi było zidentyfikować płatność.

Paypal

 

Lataj bezpiecznie swoim UAV