Elektronika modelarska

Nazwa PitLab Piotr Laskowski Drukuj
Adres ul. Jana Olbrachta 58a/163
01-111 Warszawa
Telefon +48 501 78 48 89
E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
NIP PL 527 207 14 94
REGON 140067694
Nr konta 40 1930 1419 2300 0349 6659 0001 (bank BPS¹)
SWIFT POLUPLPR
PayPal Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Bitcoin 1JQWyzagG8FBqKNNmiS8opfiYhPZtj9Sok
Wizytówka
QR Code
wizytówka

 

Firma istnieje od 2005 roku. Została zbudowana własnymi środkami od zera. Na początku było ciężko, bo obciążenia samego ZUS-u pochłaniały 60-80% zysku młodej firmy, jednak wytrwała praca zwykle po 14 godzin dzienne, bez tracenia czasu na dojazdy robi swoje, systematycznie przybywało projektów i zwiększały się obroty. Zaczynając zamawiałem po 20-50 mikrokontrolerów kosztujących po 4zł, na tyle tylko pozwalał mi budżet, ale po 2 latach mogłem już kupić 1000 sztuk i zlecić montaż automatyczny.

 

Pierwszy duży projekt jakim był SkyAssistant pochłonął 4 lata pracy i o mały włos nie zakończył się katastrofą gdy zagraniczna konkurencja rozpoczęła walkę o ochronę swojego rynku donosząc na dystrybutora że prawdopodobnie wprowadza sprzęt bez badań. Aby móc spełnić wymagania unijne trzeba było przeprowadzić kosztowną certyfikację. Samo badanie urządzenia radiowego kosztowało 14 tysięcy nie dając żadnej gwarancji pozytywnego zakończenia testów. Z jedną poprawką udało się zaliczyć ten test i od tej pory rynek europejski był już dla mnie otwarty. Po mniej więcej roku pracy spłaciłem koszty badań i mogłem zacząć zarabiać.

 

Dzisiaj tyle się mówi o tym że Unia wspiera innowacyjne projekty. Ze swojej strony mogę powiedzieć że być może kogoś wspiera, ale z każdego ściąga podatki i nakłada rygorystyczne obciążenia. Jeżeli chciałbym unowocześnić swój wariometr musiałbym po raz kolejny wydać te kilkanaście tysięcy złotych. Rezultat jest taki że na niszowym rynku to nie jest uzasadnione ekonomicznie.

 

Nie korzystam i nie planuję korzystać z żadnych dotacji i programów wsparcia, ponieważ uważam że pieniądze z zewnątrz w długiej perspektywie działają negatywnie na rozwój zmniejszając dyscyplinę finansową oraz zadłużając firmę. Zamiast tracić czas na pisanie bzdurnych wniosków wolę ten czas poświęcić na rozwój i usprawnianie organizacji firmy, bo to będzie procentowało przez długi czas.

 

Misją firmy jest rozwój społeczności modelarskiej od strony technologicznej. Dzisiaj dajemy hobbystom rozwiązania, na jakie do niedawna nie było stać nawet wojska dysponującego niewyobrażalnie większym budżetem. Jestem przekonany że ta działalność podnosi kulturę techniczną na wyższy poziom.

 

 

¹ Bierzemy udział w akcji Ratuj Swoje Pieniądze