Elektronika modelarska

Oprogramowanie komputera pokładowego AutoPitLot powoli, ale systematycznie rozwija się. Aktualnie jest na etapie samodzielnej stabilizacji platformy. Pozwala to na wykonanie pierwszych lotów quadrokopterem jako obiektem latającym o zerowej stabilności. W tej chwili stabilizowane są cztery parametry: przechylenie i pochylenie mają stabilizowany kąt, odchylenie stabilizowaną prędkość kątową a wysokość ma stabilizowaną wariometrem prędkość pionową. Tak wygląda lot quadrokoptera:

Obecnie model gotowy do lotu z pakietem 3xLiFe 2200mAh, kamerą i nadajnikiem waży 1258g. Na śmigłach 12x4,5" w zawisie pobiera prąd 18A. Nie jest to optymalna konfiguracja, ale chwilowo nie mam innej.

Sterowany jest aparaturą na 35MHz. Obraz z pokładowej kamery przesyłam na częstotliwości 1,2 HGz. Komunikacja z komputerem pokładowym jest przez łącze Bluetooth, ewentualnie przewodowa przez USB lub konwerter USB na FT232. Na razie jeszcze nie używam odbiornika GPS, ale wkrótce trzeba będzie zacząć pracować nad nawigacją.

Komputer wyposażony jest w jednostkę inercyjną na układach Invensense oraz moduł pneumatyczny.

Silniki RC Timer BL-2830/14 sterowane są przez regulatory Turningy Plush 18 A (na kontrolerach Silicon Labs). Regulatory odświeżane są z częstotliwością 200 Hz.

Lataj bezpiecznie swoim UAV