Elektronika modelarska

Paczkomaty

Działa już kolejny kanał dystrybucji: Paczkomaty. Lubię ten sposób wysyłki, bo nadawania i odbiór nie jest ograniczone czasowo, można odebrać przesyłkę bez kolejki o dowolnej porze dnia i nocy. O każdej operacji jesteśmy powiadamiani e-mailem i SMS-em. W porównaniu do wycieczki na pocztę czy oczekiwania na kuriera jest to o wiele wygodniejsze.

Czas realizacji wynosi ok. 2 dni roboczych. Jedynym minusem jest jeszcze niewielka liczba paczkomatów, głównie w eiekszych miastach, ale co tydzień dostaję informacje o nowych punktach w moim mieście.

Moim zdaniem ta usługa ma przed sobą dużą przyszłość.

 

 

Moduł glonassZ nowości sprzętowych pojawił się moduł z odbiornikiem GLONASS i opcjonalnym magnetometrem. Moduł jest bardzo obiecujący, ponieważ do obliczania pozycji wykorzystuje dwie konstelacje satelitów: amerykański GPS i rosyjski GLONASS. Daje to dwukrotnie większą liczbę dostępnych satelitów, co jest istotne w trudnych warunkach, np. miejskich. Z robionych badań porównawczych wynika ze pozycja obarczona jest mniejszym szumem i prawdopodobnie jest dokładniejsza a przynajmniej ma mniejsze wskaźniki rozmycia precyzji VDOP i HDOP.

Polecenia konfiguracyjne są takie same jak dotychczas używanych modułów GPS. Trochę inny jest protokół, ale wszystkie nasze urządzenia (OSD, AP i APL) już go wspierają, więc

Podobnie jak jego wcześniejsi bracia, moduły GPS, ma możliwość zamontowania na płytce jednego z trzech układów magnetometrów.

Lataj bezpiecznie swoim UAV

Logowanie