Elektronika modelarska

Są już gotowe prototypy nowej wersji autopilota. Na odświeżenie sprzętu zdecydowaliśmy się, gdy okazało się że dwa czujniki są już nieosiągalne na rynku. To jest już czwarty w historii projektu czujnik ciśnienia, trzeci żyroskop i drugi magnetometr. Część czujników Zbyszek już wcześniej oprogramował (bo przyznam się w tajemnicy że to już drugi prototyp i dlatego tak to już długo trwa). Teraz jeszcze kilka dni na programowanie, oblot i będzie można zamówić większą partię płytek do serii produkcyjnej oraz szablon do pasty. Podzespoły są już kupione. Nie wiem jakie teraz są kolejki do montażu na automacie, ale za mniej więcej 3-5 tygodni nowe autopiloty powinny być już dostępne w sprzedaży.

AP v1.3

W tej wersji przy okazji wyleciały złącza: I2C (żółte) i analogowe (czarne). Kiedyś zostały dodane tak na wszelki wypadek a nigdy nie były używane i z pewnych przyczyn technicznych nie będą, więc nie ma po co ich montować. Wszystkie rozmiary zostały zachowane tak jak we wcześniejszych wersjach.

 

Aktualizacja z 16 października

Podzespoły poszły do montażu SMD na automacie. Powinny wrócić za ok. 10 dni. Wtedy zostanie montaż przewlekany złącz, programowanie, testowanie, kalibracja i mogą już trafić do sklepu.

 

Aktualizacja z 31 października

Liczyłem na to że odbiorę zmontowane płytki w tym tygodniu ale jeszcze ich nie mam. We wtorek i środę były zapytania telefoniczne o kwestie techniczne, więc montaż pewnie już się odbył, ale ciągle nie mam informacji o gotowości do odbioru. Pewnie jeszcze została kontrola jakości i ewentualne poprawki. Odbiór pewnie będzie już po świętach.

 

Aktualizacja z 5 listopada

Mam już w firmie płytki z zamontowanymi podzespołami SMD. Jeszcze tylko złącza, programowanie, testowanie, kalibracja i jeżeli nie będzie niespodzianek to jutro wyruszą w świat zaległe zamówienia oczekujące na wysłanie.

zmontowane AP 1.3

 

Lataj bezpiecznie swoim UAV

Logowanie