Elektronika modelarska

Z produkcją elektroniki jest tego typu problem że co pewien czas jakiś podzespół staje się nieosiągalny. Długi czas problematyczny był zakup super kondensatora podtrzymującego napięcie, ale pomimo czkawki w dostępności ciągle można go kupić. Natomiast teraz nagle wyschło źródło odbiorników GPS. Po zrobieniu przegladu rynku znalazłem podobny odbiornik, oparty na tym samym chipsecie, o podobnej antenie, więc i o podobnych spodziewanych osiągach. Właśnie niedawno wyprodukowałem pierwszą serię modułów GNSS opartych na tym odbiorniku:

moduł GNSS

Tak jak w poprzednim module tutaj też można mieć opcjonalny magnetometr HMC5883 (nie obsługiwany przez OSD+AP, ale czasami jest potrzebny do innych zastosowań). Przewidziałem też użycie super kondensatorów w innych obudowach, więc tym razem nie dam się łatwo zaskoczyć byle czym :-)

Nowością są 2 LEDy. Jeden z nich sygnalizuje obecność zasilania, drugi miganiem złapanie FIXa. Złącza i otwory montażowe są po staremu. Tak jak wcześniej moduł domyślnie jest oferowany w bezbarwnej koszulce termokurczliwej, ale może być włożony do obudowy Z-47.

Lataj bezpiecznie swoim UAV

Logowanie