Elektronika modelarska

System FPV powiększa się o kolejny czujnik, tym razem do pomiaru prędkości względem powietrza. Pomiar oparty jest na szwajcarskim czujniku MS4525D5AI001D, pierońsko drogim, ale najlepszym w swojej klasie. Na płytce jest układ zasilający pozwalający na pracę od 3,5 do 10V tak aby uniezależnić się od zmian napięcia na magistrali serw.
Wrzuciłem to do sklepu jako czujnik prędkości względem powietrza. Osobno można zamówić samą rurkę Pitota jako zapasową lub gdyby ktoś zdecydował się przekładać czujnik między modelami.
Czujnik ma domyślnie 25cm przewód z żółtą wtyczką do złącza I2C w OSD. Gdyby ktoś potrzebował inną długość to proszę o informację w komentarzu do zamówienia. Wężyk silikonowy do rurki Pitota ma 75cm. Trzeba go przeciać na 2 części, tak aby połączyć wyjścia ciśnienia całkowitego i statycznego z odpowiednimi portami w czujniku. Porty są opisane na płytce. Gdyby ktoś się pomylił to co najwyżej będzie miał ujemną prędkość na ekranie. Nie wiem jak Zbig to zrobił, ale potrafi policzyć pierwiastek z liczb ujemnych! (Dla niewtajemniczonych: prędkość jest pierwiastkiem z ciśnienia dynamicznego czyli różnicy całkowitego i statycznego). Niestety czujnik mierzy prędkość tylko w locie do przodu, nie działa na wstecznym ani w locie bokiem.
Obrazek

Lataj bezpiecznie swoim UAV

Logowanie